Karton i klej – prezent alternatywny, kreatywny!

Czasami potrzeba bardzo dużo samozaparcia, by wyjść poza utarte schematy. Dotyczy to wielu dziedzin naszego życia, od wyboru partnera życiowego, miejsca do mieszkania, aż po drobnostki typu wybory zakupowe.

 

Na przykład taki prezent dla dziecka – można postawić na ogólnie znane i dostępne plastikowe wytwory, ewentualnie drewniane, ale kto z nas ma tyle odwagi, by wręczyć dziecku w ramach podarunku… karton i klej? To takie… proste. A jakie wspaniałe! Jeśli zostawimy za sobą zdziwione spojrzenia rodziców dziecka, wytłumaczymy nasz zamysł – pobudzenie w dziecku kreatywności zamiast proponowania gotowych rozwiązań – może spotkać się jednak z niemałym entuzjazmem.

 

To na prawdę jest prezent? Dla dziecka to coś więcej, to wyzwanie! Zupełnie jak dla nas przełamanie się, by właśnie takie coś podarować znajomemu milusińskiemu w zastępie grających, świecących i wyjątkowo nudzących dzieci “wynalazków”. Bo taki właśnie powinien być podarunek dla dziecka – zaskakujący, taki powinien być prezent, dla dziecka młodszego czy starszego.