Papierowe gwiazdki jak zrobić. Ozdoby na święta i nie tylko

Różnego typu ozdoby to coś, co można zastosować na święta Bożego Narodzenia, Sylwestra, a także w przypadku wielu imprez tematycznych, takich jak urodziny czy nawet wesele. Papierowe gwiazdki jak zrobić je w prosty sposób? Istnieje co najmniej kilka metod, które pozwalają na proste uzyskanie tego typu dekoracji.

Papierowe gwiazdki jak zrobić?

Pierwszym, dość standardowym sposobem uzyskania gwiazdki z papieru jest po prostu jej odrysowanie z gotowego szablonu. Tego typu obrazki można bardzo szybko i łatwo znaleźć na przykład w internecie. Zaletą takiego uzyskiwania ozdób jest to, że tę czynność bardzo łatwo mogą wykonać również małe dzieci. A to właśnie one najchętniej wykonują wszelkiego rodzaju dekoracje. Aby uzyskać przestrzenną figurę wystarczy wziąć dwie gwiazdki równej wielkości i w jednej z nich zrobić pionowe nacięcie przez środek w taki sposób, aby jednak nie przeciąć całej gwiazdy. W to miejsce należy włożyć nieprzeciętą gwiazdę.

Jak zrobić gwiazdkę z papieru

Jak zrobić gwiazdkę z papieru w nieco trudniejszy sposób? Jeśli chce się samodzielnie uzyskać pięcioramienną gwiazdę najlepiej jest po prostu narysować na papierze kolorowym pięciokąt. Jego boki będą podstawą równoramiennych trójkątów. Podobnie można uzyskać gwiazdę sześcioramienną, wykorzystując jako podstawę sześciokąt. W wykonywaniu tego typu ozdób najlepsi są zazwyczaj uczniowie szkoły podstawowej, którzy rysują tego typu kształty na lekcjach, a gwiazdy wykonują w ramach pracy domowej. Ten sposób jest najlepszy, jeśli chce się uzyskać gwiazdkę na choinkę. W tym celu wystarczy wyciąć dwie gwiazdy tego typu i skleić je ze sobą. Należy pamiętać, by odpowiednio zagiąć uzyskane z papieru gwiazdy od wierzchołków do samego środka. Wtedy zyska się pożądaną przestrzenność.
Z papieru można wykonać także małe gwiazdki. Wystarczy jedynie wyciąć równe pasków o szerokości jednego centymetra i długości około 12 cm. Następnie dwa paski należy poprzekładać w taki sposób, aby uzyskać podstawę składającą się z czterech części. Taki początek jest charakterystyczny dla wielu figur wykonywanych techniką origami, dlatego osoby, które mają już doświadczenie w składaniu doskonale umieją to zrobić. Następnie należy przekładać paski w taki sposób, aby uzyskać trójwymiarową gwiazdkę. Należy pamiętać zwłaszcza o zaginaniu pasków na końcu i przekładaniu w takich sposób, aby uzyskiwać ramiona gwiazdy. Powinny one znajdować się nie tylko na brzegach, ale również na środku figury.