Wielkanocne prezenty

Wielkanoc to czas rodzinnych spotkań, radości, a dla dzieci – czas kiedy otrzymują od najbliższych upominki. Prezenty te mogą być przeróżne – w niektórych rejonach Polski przyjęte jest obdarowywanie najmłodszych słodyczami, w innych dzieci otrzymują gry i zabawki.

W takiej sytuacji rodzice nierzadko stają przed dylematem co wybrać. Dobrym pomysłem mogą tu być zabawki przygotowane specjalnie z myślą o szczególnym, wielkanocnym okresie: pluszowe kurczaki i owieczki, klocki czy gry z motywem zajączka. Możliwości jest mnóstwo! Ważne tylko, by wybierać zabawki, które zainteresują dziecko. Dla maluchów będą to zapewne głównie zabawki pluszowe, z szeleszczącymi lub kontrastowymi elementami.

 

Starsze, kilkuletnie, dzieci zainteresują zabawki odpowiednie do odgrywania ról (kostiumy, zestawy np. lekarza czy budowlańca), puzzle czy klocki. Uczniowie z pewnością polubią zabawki takie jak lalki, resoraki czy wszelkiego rodzaju gry planszowe.
Warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej zabawki. Nie ma przecież nic lepszego niż obdarować dziecko udanym prezentem i zobaczyć uśmiech na jego twarzy.