Herbatki dla dzieci.

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony herbatkom i soczkom dla dzieci. Noworodki niestety nie mogą w ogóle pić wody, ani herbatek. Jedynie mleko mogą spożywać przez cały dzień. W mleku modyfikowanym jest woda, dlatego w żadnym wypadku nie należy podawać wody, ani herbatek, czy innych cieczy.

Dzieci w czwartym miesiącu, które nie są karmione piersią mogą już zacząć pierwszą łyżeczkę. Ale nie można ich karmić, aby się zupełnie najadły. A tylko z dwie łyżeczki podać zupy warzywnej w słoiczku.
Po miesiącu można już podawać herbatki, na przykład na problemy z kolkami. Jeśli kolki występują wcześniej, należy brzuszek masować, lub zakupić preparat w aptece.

W ofercie w sklepach spożywczych znajdziemy herbatki o różnym przeznaczeniu. Jak i również ze sprawdzonego źródła herbatki wprost z apteki, wówczas na 99 procent jesteśmy pewni co podajemy małej pociesze. Soczki owocowo – warzywne, oraz w granulkach soczki, które należy rozcieńczyć z wodą. Należy pamiętać, by płyn był w temperaturze maksymalnie 35 stopni.