Jak uszyć muszkę dla dziecka? Muszka – dlaczego warto ją uszyć?

Muszka to coraz bardziej popularny element stroju. Zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci coraz częściej decydują się na taki dodatek do eleganckiego kostiumu. Oczywiście w standardowych przypadkach wiele osób decyduje się na samodzielne wiązanie muszki. Obecnie jednak ta umiejętność nie jest ćwiczona zbyt często, co może powodować problem w przypadku, gdy do wyjścia pozostało niewiele czasu.

Jak uszyć muszkę dla dziecka

W przypadku dzieci zazwyczaj tylko gotowe muszki, które należy jedynie nałożyć, mogą w pełni spełnić swoje zadanie.
Jak uszyć muszkę dla dziecka? Pracę należy rozpocząć przede wszystkim od doboru odpowiedniego materiału. Zazwyczaj powodem uszycia muszki samodzielnie jest właśnie brak odpowiedniego produktu na rynku. Decydując się na uszycie muszki ma się pewność, że całość będzie idealnie pasować. Istotne w przypadku wyboru materiału na muszkę jest to, że powinien być on dosyć sztywny. Należy pamiętać o tym wybierając nie tylko materiał, ale również igły do szycia. Jeśli pasująca tkanina jest zbyt cienka i miękka, wtedy konieczne jest jej wcześniejsze podszycie materiałem, który nieco ją usztywni.
Standardowa muszka zazwyczaj składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich to dość duży prostokąt, który będzie tworzył kokardę. Drugi to element, który będzie utrzymywał kształt muszki na środku. Trzeci element to po prostu część, która służy wiązaniu. Można zastąpić ją po prostu standardową gumką, jednak w przypadku szycia muszki dla większego dziecka lepiej jest zdecydować się na standardowe materiałowe wiązanie, które wygląda bardziej elegancko.
Podstawą jest oczywiście prawidłowe szycie kokardy. Należy pamiętać, że podczas szycia widoczna nić ma się znajdować na lewej stronie, dlatego też konieczne będzie wywrócenie materiału. Niezbędne jest więc pozostawienie otworu, przez który będzie można to zrobić. Po zszyciu powinien zostać uzyskany prostokąt. Jeśli ma być to standardowy dodatek do stroju, konieczne jest prasowanie prostokąta, by szew znalazł się na środku. Po wywinięciu muszki można zszyć również pętelkę i przeciągnąć zszytą podstawę w taki sposób, aby uzyskać kokardę. Istotne jest, aby ułożyć muszkę we właściwy sposób jeszcze przed przeciągnięciem jej przez pętelkę. Do gotowej kokardy można doszyć wygodną gumkę lub pasek uzyskany z takiego samego materiału.