Dlaczego warto uczyć dziecko języka obcego już od najmłodszych lat?

Jako rodzice chcemy umożliwić swoim dzieciom jak najlepszy rozwój, by w dorosłe życie weszły z jak największymi kwalifikacjami i umiejętnościami. Z tych względów już od najmłodszych lat życia dziecka analizujemy, pod jakimi względami warto rozwijać dziecko.

Coraz więcej rodziców dzieci w wieku 3-4 lat decyduje się na zapisanie dziecka na zajęcia nauki języka obcego. Oczywiście, największą popularnością cieszą się zajęcia nauki języka angielskiego, ale organizowane są również lekcje języka hiszpańskiego, włoskiego czy niemieckiego. Chociaż tak małe dzieci nie będą uczyły się w tradycyjny sposób, to jednak lekcje dadzą im możliwość osłuchania się z językiem i zdecydowanie pomogą w przyswajaniu języka. Nie można też pomijać wpływu takich zajęć na rozwój osobowości dziecka, już od najmłodszych lat uczy się ono pracy w grupie i kontaktu z rówieśnikami.

Co więcej dziecko uczy się także koncentracji uwagi i zapamiętywania. Lekcje języka obcego dla tak małych dzieci polegają na nauce piosenek, wierszyków, opanowaniu gestów czy układów muzycznych, co pomaga w ogólnym rozwoju dziecka. Nasze dziecko zdobędzie umiejętności, które pomogą mu w późniejszych latach. Będzie miało mniej problemów z integracją w przedszkolu i w szkole oraz będzie lepiej sobie radziło z nauką. Nie wahajmy się również rozmawiać z dziećmi w języku obcym w domu, będą one utrwalały w ten sposób poznane słówka i piosenki, a będzie to również okazja do wspólnej zabawy i zacieśniania relacji w rodzinie.