Sposób na oryginalne przekąski

Oglądamy mecz lub przychodzą znajomi. Chipsy nam się przyjadły, a ciastek akurat nie ma pod ręką. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Możemy szybko dzwonić po pizze, albo spróbować zrobić przekąskę z tego, co mamy w domu. Rozwiązaniem godnym polecenia mogą być szybkie paszteciki do chleba. Danie to łatwo wykonać z ciasta francuskiego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten, temat czytaj dalej.

Pomysły na przekąski

Bardzo dobrą bazą do zrobienia przekąsek jest tworzenie ich na cieście francuskim. To lekkie i smaczne rozwiązanie, które pozwoli nam szybko zrobić dużą ilość przekąsek. Kanapeczki ze szpinakiem, serem mozzarella czy tuńczykiem, to tylko niektóre propozycje. Wszystkie te składniki da się użyć na cieście francuskim. Wystarczy mieć odpowiedni przepis. Chleb również jest odpowiednią bazą do kanapek, jednak należy odpowiednio dobrać składniki. Najlepszym sposobem do przyozdobienia chleba ulubionymi dodatkami jest zrobienie małych kanapeczek nabitych na wykałaczki. W bardzo prosty i przede wszystkim higieniczny sposób można je spożywać.

Szybkie paszteciki do chleba mogą być świetnym pomysłem na ekspresowe danie. Kiedy spieszy nam się i nie mamy pomysłu co zrobić. Wystarczy ugotować pasztet. W zależności od preferencji naszych gości to warzywny lub mięsny, można wykorzystać do tego np. nogę z rosołu. Po czym dodać warzywa i doprawić, aby mieć fantastyczne smarowidło do chleba lub grzanek. W ten sposób dopasujemy się z preferencjami smakowymi do naszych gości. Jeśli mieliby oni alergie pokarmowe nie każde danie lub przekąski byłyby dobrym pomysłem. Przy problemach z nietolerancją na gluten również mogłyby być problemy. Gotując samodzielnie, unikamy tych kłopotów.

Każda wizyta gości to stres dla gospodarza, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu unikamy niepotrzebnego napięcia. Jeśli goście są u Ciebie pierwszy raz, spróbuj delikatnie zapytać, co lubią lub czy nie mają alergii na jakieś pokarmy. Pozwoli Ci to uniknąć niepotrzebnego stresu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, być może macie wspólnych znajomych lub bywacie w podobnych miejscach. Pozwoli Ci to zorientować się w sytuacji.