Jak opanować krwawienie z nosa?

Krwotok z nosa wygląda bardzo często poważnie. Krew wydostaje się wówczas poza układ naczyniowy, dlatego też dobrze jest znać sposoby na jego zatamowanie

Krwotoki z nosa, które w medycynie zwane są jako epistaxis mają wiele przyczyn. Pośród nich można wyróżnić w szczególności: wysuszenie błony śluzowej nosa, niedobór witaminy C, K i D, urazy, gruźlicę, infekcje, czy też białaczkę. W większości przypadków z krwawieniem takim można sobie dość szybko poradzić w bardzo prosty sposób. Jak zatamować krwotok z nosa? to pytanie na, które należy znać odpowiedź.
Biorąc pod uwagę różne opinie naukowców aby skutecznie i szybko zatamować krwotok, wystarczy postępować według określonych reguł. W pierwszej kolejności należy pochylić głowę do przodu i złapać kciukiem oraz palcem wskazującym nos w okolicy nasady. Następna czynność polega na przesunięciu palców dłoni do miejsca, w którym kość zmienia się w chrząstkę, ścisnąć i przytrzymać kilka minut. Jeżeli metoda ta okaże się niezbyt skuteczna można w celu opanowania sytuacji użyć tampony albo chusteczki umieszczając je w dziurkach nosa. W sytuacji gdy krwawienia z nosa są intensywne i częste należy zgłosić się do lekarza.