Jak rozpoznać że partner nami manipuluje? Nie daj się toksykowi!

Jeśli masz wrażenie że Partner wymusza na Tobie pewne decyzje, jeśli zauważasz różne niepokojące zachowania, brak możliwości odmowy z Twoje strony lub wielkie pretensje o małe rzeczy które nie powinny urastać do rangi problemu, sprawdź czy On na pewno ma dobre zamiary wobec Ciebie, może się bowiem okazać że człowiek z którym na co dzień żyjemy i którego darzymy ogromnym uczuciem i zaufaniem jest zwykłym draniem który próbuje nami manipulować nie zważając na nasze uczucia czy potrzeby. Poniżej znajdziesz kilka sygnałów które powinny dać Ci do myślenia!

1.Nie ma opcji odmowy. Kiedy manipulator spotyka się z odmową, następuje natychmiastowy sprzeciw. Może on wyglądać różnie, w ramach kary może być to milczenie, krzyk, wycofanie. Taka osoba doskonale wie co najbardziej boli ofiarę. Jeśli więc często nie chcesz czegoś zrobić, ale w końcu się za to zabierasz przyjrzyj się Waszej relacji.
2.odcinanie od znajomych. Tak manipulatorzy często muszą odciąć wpływy ludzi z zewnątrz na ofiarę, ponieważ takie osoby potrafią zniszczyć plan manipulatora na co on nie może sobie pozwolić