Pół roku dla niemowlaka.

Pół roku po za brzuchem matki, to już długi czas dla noworodka. Wchodzi w jego jadłospis nowe pożywienie. Warzywa, owoce to podstawowe produkty w menu. Przygotowywanie ich powinno być według zaleceń. Gotowanie marchewki, ziemniaków, buraków z godzinnym wyprzedzeniem przed podaniem posiłku.

 

Gotować je w wodzie dla małych dzieci. Inna woda może źle wpłynąć na nerki, na malutki żołądek. I nie warto stosować mleka od krowy. Obecnie rynek oferuje szereg mlek modyfikowanych, na różnych półkach cenowych.
Oprócz mleka, są dostępne różnego rodzaju produkty. Te produkty to między innymi: kasze mleczne bez smaku, kasze mleczne, ryżowe z wanilią, z truskawką, z bananem.

 

Jak i również kasze bez mleczne, dla alergicznych problemów pokarmowych. Do cucania biszkopty dla dzieci, mleko owocowe, ciastka maślane, desery, mleczna przystawka. Produkty te zawierają bogate źródło witamin dla dzieci. Witaminy są niezbędne w zdrowym rozwoju małej kruszynki. Przy podawaniu należy stosować zalecenia zamieszczone na opakowaniu.