Wyjątkowe zabytki Jordanii

Jordania to państwo, od którego warto rozpocząć zwiedzanie Bliskiego Wschodu. Miejsce zachwyca niemal na każdym kroku i wbrew panującym jeszcze przekonaniom o zagrożeniach związanych z regionem, jest w pełni bezpieczne i przede wszystkim nastawione na turystów z całego świata.

Wadi Rum

To wyjątkowe miejsce jest w rzeczywistości doliną otoczoną spektakularnymi granitowymi i piaskowymi skałami. Miejsce cieszy się ogromną popularnością, ponieważ w rzeczywistości umożliwia spędzenie niezapomnianych chwil w całkowicie pustynnych warunkach. Warto zdecydować się na noc w namiocie beduinów i po prostu zwiedzić okolice wypożyczonym samochodem. Turyści z całego świata odwiedzają to miejsce tylko po to, by wziąć udział w całonocnej imprezie w tak nietypowym miejscu.

Petra

Decydując się na wycieczkę do Jordanii trzeba uwzględnić w swoich planach Petrę. To wyjątkowe miejsce na mapie całego kraju i zdecydowanie jego najpopularniejsza wizytówka. Jordania zabytki Petra to ruiny antycznego miasta Nabatejczyków, którego początki datuje się na III w. p.n.e. Jej wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że wiele budowli wykuto w wszechobecnych na miejscu w skałach, co przekłada się na fantastyczny efekt. Miasto znajduje się w południowo-zachodniej części kraju. Co ciekawe, początkowo mieszkańcy nie trudnili się budowaniem miasta skalnego. Pomieszkiwali, jak wiele ludów wówczas, w wygodnych, choć mniej wytrzymałych namiotach. Dopiero po jakimś czasie odkryto potencjał tej lokalizacji i postanowiono się tam osiedlić, choć warunki zmusiły mieszkańców do nietypowych rozwiązań. Mówi się, że Nabatejczycy ze względu na brak architektonicznej wiedzy byli zmuszeni wzorować się na stylach obowiązujących w okolicznych nacjach. Miasto wykute w skale jest wobec tego dosyć kontrowersyjną mieszanką, która koniec końców nabrała dosyć osobliwego charakteru. Obecnie to fantastyczne miasto jest jedynie atrakcją turystyczną, choć wyjątkowo spektakularną, która z chęcią odwiedzana jest także przez fotografów z całego świata.