Duże kociaki w domu

Każdy wielbicieli kotów uwielbia, gdy ich mruczek radośnie mruczy im na kolanach. Taka puchata kulka jest doskonałym towarzyszem życia, a samo głaskanie miękkiego futerko doskonale odstresowuje. Czy jednak istnieją tak wyrośnięte mruczki, że wzięcie ich na kolana może sprawić nie lada problem? Otóż tak! Niektóre koty domowe osiągają naprawdę pokaźne rozmiary. Czy znamy rasy, których przedstawiciele są uważani za największe koty domowe?

Które koty domowe są naprawdę wielkie?

Na świecie do największych kotów domowych należą takie rasy jak sawannah, asher czy też chausie. Nie są one jednak spotykane w Polsce. W naszym kraju za największe koty uważa się maine Coon, koty norweskie leśne, syberyjskie brytyjskie oraz ragdoll. Większość osób chętnie decyduje się na kota rasy maine coon.przyjmuje się, że dorosły kocur może ważyć około 10 kg, jednak zdarzają się i większe lwy kanapowe. Spore rozmiary tego kota uda jednak z przyjaciółką i miła natura. To świetny kot dla rodziny.
Następnym wyrośnięty przedstawicielem świata kotów jest norweski leśny, popularnie nazywany kotem wikingów. Ma on muskularna, smukłą sylwetkę, która jest bardzo elegancka oraz charakterystyczne podwójne futro doskonale chroniące przed wilgocią i zimnem. Ta naturalna rasa skandynawska cechuje się ciekawskim i towarzyskim charakterem. Podobnie jak maine coon dorosły osobnik może ważyć ponad 10 kg.
Kolejną rasą sporych rozmiarów jest Ragdoll. Nazwa jest jednak bardzo myląca, ponieważ oznacza ona szmacianą lalkę. Jednak lepiej porównać to do wielkiego pluszowego misia niż laleczki. Jego gęste, długie futro jest bardzo przyjemne w dotyku a sam kot ma bardzo przyjemny i przyjacielski charakter. Z tych powodu ten milusiński idealnie nadaje się na zwierzaka dla rodziny.
Już na przykładzie tych trzech ras widać, że największe koty domowe, to doskonali przyjaciele i towarzysze życia. Pomimo swoich sporych rozmiarów rasy te są bardzo towarzyskiego łagodne. W końcu każdy z nas chce się czasem przytulić do ciepłego futerko.